Warsztaty z dziennikarstwa medialnego

Dodane przez aleksandra.pot… - pon., 01/06/2020 - 19:57
szkolenie dla studentów

Od 16.11.2019 do 18.01.2020 w ramach projektu na Wydziale Humanistycznym realizowane są zajęcia warsztatowe z zakresu  dziennikarstwa medialnego (2 grupy warsztatowe). Zajęcia dedykowane są dla studentów Wydziału Humanistycznego, w szczególności studentów kulturoznawstwa oraz kultury mediów. Podczas warsztatów studenci zapoznają się z różnymi rodzajami dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego i internetowego oraz formami dziennikarskimi (gatunki informacyjne, gatunki publicystyczne, gatunki pograniczne). Uczestnictwo w warsztatach pozwoli studentom uzyskać kompetencje zawodowe wykraczające poza ramowy program studiów, w tym umiejętności i kompetencje w zakresie pozyskiwania oraz selekcji informacji oraz techniki tworzenia przekazów dziennikarskich zrelatywizowanych do rodzaju medium.

dziennikarstwo