Warsztaty marketingu kultury

Dodane przez agnieszka.neck… - pon., 10/04/2021 - 16:57
otwarty laptop, otwarta książka, ręka pisząca na klawiaturze

Warsztaty marketingu kultury to bezpłatne specjalistyczne warsztaty, które prowadzone będą przez panią Hannę Kostrzewską, praktyka z wieloletnim doświadczeniem w realizacji autorskich projektów kulturalnych i społecznych (od pozyskiwania funduszy ze źródeł krajowych i międzynarodowych, przez koordynację i promocję projektów, po ich rozliczanie).

Spotkania będą miały charakter warsztatowy. Zapraszamy nie tylko osoby,  które swoją przyszłość wiążą z działalnością w sektorze kultury. Każdemu przyda się doświadczenie w przygotowywaniu projektów (ich planowaniu, pozyskiwaniu dotacji, organizacji, promocji, rozliczaniu). To jeszcze nie wszystko.

Zakłada się, że w ramach warsztatów (30 godzin lekcyjnych) uczestnik zapozna się z teorią i narzędziami, wzbogaconymi o pokaz dobrych praktyk, w obszarze:

• pracy metodą projektu przy projektach kulturalnych (specyfika projektów kulturalnych);

• organizacji wydarzeń kulturalnych (specyfika pracy w sektorze kultury, kluczowe elementy organizacji);

• promocji wydarzeń kulturalnych;

• zarządzania zespołem w projektach kulturalnych;

• sponsoringu i foundraisingu w kulturze (pozyskiwanie środków finansowych i pozafinansowych, rola sponsora, zadania foundraisera, umowa sponsorska, świadczenia sponsorskie);

• pozyskiwania dotacji na projekty kulturalne (kluczowe elementy procesu (znalezienie konkursu / grantu, analiza dokumentacji, przygotowanie wniosku, realizacja projektu, rozliczenie / sprawozdanie z realizacji projektu); wspólna analiza przykładowej dokumentacji, analiza poszczególnych elementów wniosków, analiza błędów w przygotowaniu wniosków, przedstawienie specyfiki rodzajów grantów).

Szkolenie kończy się otrzymaniem zaświadczenia.

Rekrutacja przeprowadzana będzie na podstawie złożonych formularzy zgłoszeniowych spełniających kryteria formalne, zgodnie z Regulaminem rekrutacji* (uczestnikami projektu mogą być studenci studiów dziennych od 2. r. studiów licencjackich do drugiego roku studiów magisterskich). Będzie trwała do 22 października 2021 r., przeprowadzi ją Pani Magister Hanna Kostrzewska. Uprzejmie prosimy o kontakt mailowy w celu uzyskania informacji o obiegu dokumentów: hanna.kostrzewska@us.edu.pl . Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest terminowe dostarczenie wypełnionych dokumentów (23 października to ostateczny termin ich złożenia).

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 6 listopada.