Rekrutacja do grupy projektowej Warsztaty teatralne

Dodane przez agnieszka.neck… - pon., 10/04/2021 - 08:04
otwarty laptop, otwarta książka, ręka pisząca na klawiaturze

Rozpoczynamy rekrutację do grupy projektowej Warsztaty teatralnektóre prowadzone będą przez dr Anetę Głowacką z udziałem praktyka z wieloletnim doświadczeniem w realizacji przedstawień teatralnych.

Spotkania będą miały charakter warsztatowy. Zapraszamy nie tylko osoby, które swoją przyszłość wiążą z działalnością animacyjną w instytucjach kultury, współpracą z zespołami amatorskimi w charakterze instruktora teatralnego. Każdemu przyda się doświadczenie pracy z aktorem, a także umiejętność realizacji poszczególnych etapów pracy nad przedstawieniem.

W ramach spotkań (30 godzin lekcyjnych) uczestnicy warsztatów teatralnych zapoznają się z metodami pracy reżysera, przydatnymi w prowadzeniu grup teatralnych działających zarówno w instytucjach kultury, jak i poza ramami instytucji; zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne do pracy w charakterze instruktora teatralnego i konsultanta programowego zespołu działającego w instytucji kultury; poznają proces produkcji przedstawienia i specyfikę funkcjonowania instytucji artystycznych, umożliwiających podjęcie pracy w teatrze w charakterze m.in. koordynatora pracy artystycznej, producenta, pracownika działu programowego, literackiego, promocji i współpracy z widzami. Zajęcia obejmować będą:

• formy pracy z dramaturgiem (wybór tekstu, charakter scenariusza, praca nad tekstem z dramaturgiem);

• etapy kształtowania przedstawienia;

• ćwiczenia praktyczne przybliżające poszczególne fazy tworzenia spektaklu (od wyjściowego scenariusza po rozwiązania inscenizacyjne);

• podstawowe zasady współpracy ze wszystkimi realizatorami projektu artystycznego;

• formy promocji przedstawienia teatralnego.

Warsztaty odbywać się będą w trybie stosownym do aktualnie obowiązującego poziomu bezpieczeństwa na Uniwersytecie Śląskim.

Rekrutacja przeprowadzana będzie na podstawie złożonych formularzy zgłoszeniowych spełniających kryteria formalne, zgodnie z Regulaminem rekrutacji* (uczestnikami projektu mogą być studenci studiów dziennych od 2. r. studiów licencjackich do drugiego roku studiów magisterskich). Będzie trwała od 4 października do 22 października 2021 r., przeprowadzi ją Pani Doktor Aneta Głowacka. Uprzejmie prosimy o kontakt mailowy w celu uzyskania informacji o obiegu dokumentów: aneta.glowacka@us.edu.pl . Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest terminowe dostarczenie wypełnionych dokumentów (23 października to ostateczny termin ich złożenia).