NABÓR NA WARSZTATY "TECHNIKI WOKALNE"

Dodane przez malgorzata.kan… - śr., 12/04/2019 - 23:19

Trwa nabór do udziału w warsztatach pt. „Techniki wokalne” prowadzonych przez dr Danutę Sendecką, które zostaną zrealizowane w dniach 12-13.12.2019 na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10.12.2019 w biurze dyrektora kierunków studiów: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej/Muzyka w multimediach.

Instytut Sztuk Muzycznych / Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

mail: maria.tomczyk@us.edu.pl

dr Danuta Sendecka

dr Danuta Sendecka (wokalistka, pedagog) - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki oraz Liceum Muzycznego w Katowicach klasie fortepianu. W latach 1990-1994 członek zespołu „ Cantate Deo”, brała udział w wielu nagraniach płytowych, programach telewizyjnych, projektach muzycznych, musicalach. Współpracowała z big bandami, zespołami kameralnymi, orkiestrami symfonicznymi śpiewając różne gatunki muzyki: muzykę ludową, jazz, pop, musicale, pieśni neoromantyczne. Nagrała partie solowe do wielu filmowych ścieżek dźwiękowych. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech.Przez dziesięć lat na stałe związana z Teatrem Śląskim jako konsultant muzyczny i wokalny. Współpracowała również z teatrami w Krakowie, Bielsku- Białej, Chorzowie, Lublinie. Od 2009 roku jest związana z Wydziałem Jazzu w PWSZ w Nysie. Pracuje również jako wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowi0ach. Jest certyfikowanym pedagogiem i członkiem rady mentorskiej Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych „Natural Voice Perfection”, którego celem jest poznawanie wszelkich nowości i postępu w dziedzinie wokologii na świecie, technik wokalnych oraz ustawiczne kształcenie nauczycieli śpiewu. Jest również terapeutą specjalizującym się w rehabilitacji głosu, a także technice Doctor Vox Therapy Technique. Prowadzi warsztaty wokalne na terenie całego kraju, współpracując z uczelniami wyższymi i fundacjami organizującymi festiwale i konkursy wokalne. Od 2015 roku prowadzi własne Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu w Katowicach.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Współczesne techniki wokalne i ich zastosowanie w różnych stylistykach muzyki wokalnej: Primal sound, Mix, Flow fonation, Dwie dynamiki oddechowe, Doctor Vox Therapy Technique. Wprowadzenie, ćwiczenia praktyczne.

EFEKTY KSZTAŁCENIA

Wiedza teoretyczna: Uczestnicy warsztatów poszerzają wiedzę dotyczącą anatomii, fizjologii i higieny głosu oraz zdobywają wiedzę z zakresu wokologii. Potrafią ocenić swoje własne problemy techniczne i dobrać odpowiednie narzędzia do ich rozwiązania. Lepiej rozumieją swój głos i jego możliwości.

Umiejętności praktyczne: Studenci kontrolują prawidłowe odczucia podczas procesu fonacji, potrafią uruchamiać i kontrolować system emocjonalno-motoryczny. Polepszają swoje umiejętności dotyczące przepływu powietrza podczas śpiewania. Odróżniają prawidłowe i nieprawidłowe napięcia mięśni, zdobywają umiejętności pozwalające na łączenie rejestrów, balans w głosie, posługiwanie się „messa di voce”.