NABÓR NA WARSZTATY „TECHNIKI NAGRAŃ STUDYJNYCH”

Dodane przez malgorzata.kan… - czw., 03/31/2022 - 08:37

TERMIN: 25 – 26.04.2022                       Prowadzący – PIOTR WILMANOWICZ

Warsztaty zostaną zrealizowane CAVATINA HALL (Bielsko-Biała), w cyklu czterech 5-godzinnych spotkań, każde z udziałem 5 osób:  grupa I. 25.04, godz. 10:00-14:00; grupa II. 25.04, godz. 15:00 - 19:00; grupa III. 26.04, godz. 10:00-14:00; grupa IV. 26.04, godz. 15:00 - 19:00.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 04.04.2022 w biurze dyrektora kierunków studiów muzycznych, Instytut Sztuk Muzycznych /Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji/, pok. 101 (I piętro),  tel. 33 8546 117. Uczestnikiem szkolenia może być student /-ka, który w wyznaczonym terminie przekaże osobiście komplet wymaganych dokumentów.

W trakcie warsztatów zostaną omówione kwestie teoretyczne związane z procesem nagrań dźwiękowych, w szczególności:

- sesja nagrań - kluczowe elementy, problematyka,

- główne funkcje i obsługa oprogramowania DAW - Pro Tools,

- podstawowe urządzenia elektroakustyczne wykorzystywane w studiu,

- techniki stereofoniczne,

- rejestracja audio,

- edycja zarejestrowanego materiału,

- techniki nagłośnienia/nagrania głosu.

Piotr Wilmanowicz - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Realizacja Nagłośnienia, wieloletni realizator dźwięku w Cavatina Non Profit Studio, obecnie realizator dźwięku i nagłośnienia w Cavatina Studio i Cavatina Hall.

Cavatina Studio to miejsce na które składa się zespół 5 przestronnych, zróżnicowanych akustycznie pomieszczeń do rejestracji dźwięku; komfortowa, wyposażona w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologicznie reżyserka oraz jeden z największych w tej części Europy live-room  o powierzchni prawie 130 m2. Oprócz pomieszczeń studyjnych do nagrań można wykorzystać salę koncertową Cavatina Hall, z których będzie można bezpośrednio rejestrować koncerty na żywo lub transmitować w internecie. Sala koncertowa Cavatina Hall została zaprojektowana w ten sposób, by każdy rodzaj muzyki perfekcyjnie rozbrzmiewał w całym jej wnętrzu. Jej akustyka pozwala na wydobycie pełni barw zarówno podczas koncertów symfonicznych, kameralnych spotkań z muzyką klasyczną oraz koncertów nagłaśnianych. Za wyjątkową jakością dźwięku stoi najnowocześniejszy system dźwięku immersyjnego L-ISA (L‑Acoustics). Jest to pierwsza tak duża instalacja w sali koncertowej w Europie.

www.studiocavatina.pl    www.cavatinahall.pl