NABÓR NA WARSZTATY „TECHNIKI NAGRAŃ MUZYKI WOKALNEJ”

Dodane przez malgorzata.kan… - wt., 11/02/2021 - 15:12

NABÓR NA WARSZTATY „TECHNIKI NAGRAŃ MUZYKI WOKALNEJ”

TERMIN: 13 - 14.12.2021 (dwie edycje)

Prowadzący - PAWEŁ LEMAŃSKI

Warsztaty zostaną zrealizowane w cyklu czterech 5-godzinnych spotkań, każde z udziałem 5 osób:  grupa I. godz. 10:00-14:00; grupa II. godz. 15:00 - 9:00.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 08.12.2021 w biurze dyrektora kierunków studiów muzycznych, Instytut Sztuk Muzycznych /Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji/, pok. 101 (I piętro),  tel. 33 8546 117. Uczestnikiem szkolenia może być student /-ka, który w wyznaczonym terminie przekaże osobiście komplet wymaganych dokumentów.

Warsztaty realizowane będą w formie wykładu, ćwiczeń oraz dyskusji. Celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu:

- znajomości mikrofonów;

- korzystania z mikrofonów wokalnych;

- umiejętności właściwego korzystania z mikrofonów w różnych warunkach scenicznych, studyjnych;

- wpływu otoczenia na jakość dźwięku;

- umiejętności w obszarze czytelności przekazu wokalnego.

Tematyka warsztatów:

- rodzaje mikrofonów i ich zastosowanie;

- współpraca z mikrofonem – techniki i wskazówki;

- spółgłoski i samogłoski a mikrofon;

- mikrofon wokalny w studio, podczas koncertu;

- techniki nagłośnienia/nagrania głosu – studio, koncert z nagłośnieniem, koncert akustyczny;

- korzystanie z miniaturowych mikrofonów;

- konserwacja mikrofonów;

- tworzenie podkładów muzycznych pod nagranie wokalne.

Paweł Lemański - producent muzyczny oraz aktywny muzyk. Od 10 lat właściciel branżowego portalu muzykuj.com, który skupia się na recenzjach instrumentów i sprzętu studyjnego. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie sceniczne. Syntezatory sprzętowe oraz wirtualne nie kryją przed nim tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu pracy studyjnej, aranżowania, rejestracji oraz produkcji muzycznej.