GLOBAL GAME JAM - 28-30.01.2022 - OGŁOSZENIE NABORU

Dodane przez malgorzata.kan… - śr., 01/19/2022 - 10:54

W dniach  28-30.01.2022 odbędzie się cykliczne, głośne wydarzenie o nazwie Global Game Jam.  Wezmą w nim udział zespoły reprezentujące miasta, uniwersytety, globalne koncerny i korporacje technologiczne z całego świata... łącznie ponad 120 państw !!! Począwszy od startu, przez najbliższe godziny non-stop, tysiące  uczestników na całym świecie będzie tworzyć gry w różnych strefach czasowych w tym samym czasie. Global Game Jam® (GGJ) to największe wydarzenie gamedevowe (tworzenia gier w trybie sprintu) live tego typu na świecie. Jest wspierane przez gigantów przemysłu cyfrowego jak min.: Microsoft, studio VALVE (założyciele i dewelopery największej platformy do sprzedaży gier o nazwie  Steam),Epic Games (twórcę silnika Unreal Engine), Unity czy SideFX (twórcę proceduralnych rozwiązań technologicznych Hudini do tworzenia najwyższej jakości grafiki cyfrowej wykorzystywanej w filmach i grach AAA), oraz wielu innych czołowych przedstawicieli na rynku wizualnych technologii cyfrowych.
W tym roku udział w wydarzeniu będzie możliwy w formie hybrydowej: zdalnej  i stacjonarnej na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie (ilość uczestników ograniczona!!!). Chcąc przezwyciężyć trudności, organizatorzy wspólnie postanowili połączyć społeczności różnych uczelni  i poszerzyć formułę tworząc razem reprezentację ogólnopolską. Z tej inicjatywy powstał tak zw. Kombajn reprezentujący społeczności uniwersyteckie z Łodzi, Poznania, Śląska, Trójmiasta i Warszawy.

W trakcie trwania GGJ organizatorzy zaplanowali  trzy dni streamowanych wykładów i warsztatów poświęconych grom komputerowym, uczestnikom i  jamowaniu.

Rekrutacja na warsztaty:

Global Game Jam 2022 w tym roku odbędzie się w trybie hybrydowym tzn. zdalnie i częściowo stacjonarnie w Cieszynie. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję studentów Projektowania Gier. W tym roku ze względów organizacyjnych i maksymalnej przepustowości sal liczba stacjonarna uczestników Game Jamu zostaje ograniczona do 30 osób. Na miejscu będzie możliwości korzystania z komputerów uczelnianych (będzie ich ograniczona ilość).

Termin zakończenia rekrutacji: 26.01.2022

Osoba do kontaktu: mgr Marcin Goldyszewicz

Adres e-mail: marcin.goldyszewicz@us.edu.pl;       m.goldyszewicz@o365.us.edu.pl

Miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

Instytut Sztuk Plastycznych

Cieszyn, ul. Paderewskiego 13

P. 102

Start wydarzenia:
28.01    godzina 16:00

Lokalizacja eventu:

Uniwersytet Śląski - Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji, budynek PGiPW, Cieszyn,  ul. Paderewskiego 13.
Regulamin tegorocznej edycji będzie dostępny na stronie PGiPW oraz na miejscu wydarzenia.
Oficjalna strona Global Game Jamu:  https://globalgamejam.org/  w tym nasze ogólnopolskie wydarzenie Kombajn Game Jam.

PLANOWANY HARMONOGRAM ZDARZEŃ:

Dzień 1: Piątek

16:00 – 19:00 - Rejestracja / odprawa jammera

16:00 – 17:00 – Działania organizacyjne

17:00 - Początek czasu zagłuszania!

17:00 – 18:00 - Poznawanie się / przełamywanie lodów / podział zespołów

18.00 - 23.45 - Łączymy się i nadajemy na głównym kanale streamingowym KGJ

19:00 – 20:00 - Czas na brainstorm, informacje

Dzień 2: Sobota

09:00 – 10:00 – Działania organizacyjne

13:00 - Ostateczny termin założenia konta na stronie GGJ i założenia strony projektu gry

13:00 – 14:00 - Przerwa obiadowa

17:00 – 18:00 - Testy gier nawzajem

19:00 – 20:00 - Wykłady i imprezy

13.00 - 00.00- Imprezy równoległe, streaming z pozostałymi uniwersytetami

Dzień 3: Niedziela

09:00 – 10:00 - Testy wzajemne projektów

13:00 – 14:00 - Przerwa obiadowa

17:00 - Ostateczny termin przesyłania gotowych gier na stronę KGJ

17:00 – 19:00 - Krótkie prezentacje drużyn.