Zaproszenie na zajęcia z Prof. Oleną Budnyk

Dodane przez sabina.pawlik@… - pt., 09/30/2022 - 11:30
U góry napis diversity. Pod spodem różne geometryczne kształty

Zaproszenie na zajęcia z prof. Oleną Budnyk z Vasyl Stefanyk Precarpathian National University w Ivano-Frankivsku

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Pedagogiki specjanej oraz Pedagogiki na cykl zajęć pt.  E-learning & Inclusive Education ( E-learning і edukacja inkluzyjnа) zorganizowanych w ramach projektu dla studentów studiów stacjonarnych Wydziału Nauk Społecznych, w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”.

Zajęcia poprowadzi Olena Budnyk, Profesor na Wydziale Pedagogicznym  Vasyl Stefanyk Precarpathian National University w Ivano-Frankivsku, dyrektor Centrum Innowacyjnych Technologii Edukacyjnych "PNU-EcoSystem" (https://kppo.pnu.edu.ua/en/olena-budnyk/)

Orientacyjne treści zajęć:

1. E-edukacja włączająca, czyli e-learning dla wszystkich. Zalety i wady e-edukacji inkluzyjnej.
  2. Wykorzystanie TIK w pracy z dziećmi/uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi).
  3. Edukacja inkluzyjnа i media. Tolerancja w procesie inkluzywnym.
  4. Narzędzia cyfrowe w edukacji inkluzyjnej: wizualizacja uczenia się włączającego (Chmura słów, kody QR, mapy mentalne, interaktywne prezentacje, komiksy, filmy edukacyjne itp.); ocena efektów uczenia się (Kahoot, Plickers/Mentimeter).
  5. E-learning przedmiotów STEAM dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych (wirtualne laboratoria w nauczaniu na odległość).
  6. Digital storytelling w w klasie zróżnicowanej.
  7. Włączenie personalistyczne. Przykłady socjalizacji osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  8. Zasady projektowania uniwersalnego w edukacji inkluzyjnej: e-learning. Internetowe zajęcia dydaktyczne w formach dostępnych dla osób o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

Zajęcia odbywać się będą w formie stacjonarnej oraz zdalnej w następujących terminach:

17 października (poniedziałek) 9.30-17.30, sala 341, Budynek WNS, Grażyńskiego 53

21 października (piątek) 11.30-16.30, sala 341, Budynek WNS, Grażyńskiego 53

14 listopada (poniedziałek) - zajęcia on-line, 17.00-20.00

28 listopada (poniedziałek) - zajęcia on-line, 17.00-20.00

12 grudnia (poniedziałek) - zajęcia on-line, 17.00-20.00

Osoby zainteresowane powinny złożyć osobiście dokumenty w pokoju nr 10, w budynku WNS, Grażyńskiego 53 w terminie od 3 do 12 października. Na dodatkowe pytania dotyczące udziału w zajęciach odpowie mailow Koorynator Wydziałowy dr Sabina Pawlik (sabina.pawlik@us.edu.pl)

Dokumenty zgłoszeniowe są dostępne TUTAJ.

Ilość miejsc w grupie zajęciowej jest ograniczona i wynosi 15 osób. O wynikach rekrutacji student zostanie poinformowany mailowo.