Warsztaty: "Podstawy Sztucznej Inteligencji" REKRUTACJA

Dodane przez bartosz.dziewi… - ndz., 12/20/2020 - 15:35

Zapraszamy wszystkich studentów czterech ostatnich semestrów I i II stopnia, studiujących na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, do wzięcia udziału w warsztatach pod tytułem ,,Podstawy Sztucznej Inteligencji". Warsztaty te odbywać się będą w formie zdalnej (z wykorzystaniem platformy Zoom).

Tematyka zajęć:

• Forward chaining rules engines. Wykorzystywanie systemów automatycznego wnioskowania do rozwiązywania złożonych problemów logicznych.

• Twierdzenie Bayesa i prawdopodobieństwo warunkowe. Przykłady implementacji prostych klasyfikatorów Bayesa w rozpoznawaniu spamu i analizie sentymentu.

• Proste sieci neuronowe. Macierzowa reprezentacja sieci neuronowych o liniowej funkcji aktywacji. Omówienie różnych architektur sieci i różnych funkcji aktywacji oraz ich zastosowania. Metoda gradientu prostego (gradient descent). Praktyczna implementacja i uczenie sieci neuronowych aproksymujących proste funkcje logiczne (AND, NOT, OR, XOR) z wykorzystaniem liniowych i innych funkcji aktywacji. Wpływ dodatkowych warstw na proces uczenia. Rozpoznawanie liter.

Harmonogram zajęć:
25, 26, 27 oraz 29 stycznia 2021 roku. Każdego dnia początek zajęć o godzinie 17:00.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone  są o  kontakt z koordynatorem (bartosz.dziewit@us.edu.pl). Zapisy trwają do 21 stycznia 2021 roku.