REKRUTACJA dodatkowa; Laboratoria problemowe, "Badanie właściwości płynów ..." - do wyczerpania limitu miejsc

Dodane przez katarzyna.kowa… - czw., 05/12/2022 - 13:26

Dodatkowa rekrutacja

W związku z niewypełnieniem limitu miejsc zapraszam do wzięcia udziału w dodatkowej rekrutacji na zajęcia:

Zapraszamy wszystkich studentów i studentki czterech ostatnich semestrów I i II stopnia kierunku chemia i technologia chemiczna do wzięcia udziału w zajęciach projektowych "Laboratoria problemowe w chemii" pt.: Badanie właściwości użytkowych wybranych płynów roboczych, analiza wyników pod kątem ściśle określonych zastosowań jako paliw, płynów hydraulicznych lub układów do magazynowania energii”, które poprowadzi prof. dr hab. Marzena Dzida.

Zakres warsztatów:

• Studenci poznają standardy badań oraz metody badawcze wykorzystywane do analizy właściwości płynów roboczych zgodnie z normami. Studenci zastosują w praktyce zasady pracy w grupie (team work) oraz nowoczesne metody rozwiązywania problemów w oparciu o myślenie systemowe (systems thinking).
  • Grupa studentów wybierze jeden z proponowanych płynów roboczych spośród: biopaliw, cieczy jonowych, nanofluidów, nanofluidów jonowych lub przedstawią własny pomysł
  • W oparciu o literaturę przedmiotu grupa zaproponuje w zależności od wybranego płynu potencjalne zastosowanie oraz badania określające jakość wybranego płynu pod kątem ściśle określonego zastosowania. W przypadku biodiesla będzie możliwość syntezy i sprawdzenia parametrów jakościowych otrzymanego i oczyszczonego biopaliwa.

Rekrutacja  na szkolenia trwa do wyczerpania limitu miejsc

Proszę o dostarczenie do Biura Projektów ul. Bankowa 14, pokój 323 wydrukowanej, podpisanej Karty zgłoszenia na szkolenie

• Szkolenia będą realizowane w laboratoriach Instytutu Chemii, ul. Bankowa 14, Katowice. Liczba godzin warsztatów: 30. Harmonogram zostanie ustalony po rekrutacji. Planowany termin rozpoczęcie zajęć: maj 2022.

Kandydaci, którzy nie składali dokumentów rekrutacyjnych lub rozpoczęli studia na 2 stopniu studiów muszą złożyć  oprócz Karty zgłoszenia na szkolenie oryginały następujących dokumentów:

1. Załącznik nr 1b: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu
  2. Załącznik nr 2b: Deklaracja uczestnictwa w Projekcie
  3. Załącznik nr 3b: Formularz danych osobowych uczestnika Projektu
  4. Załącznik nr 4b: Oświadczenie uczestnika projektu

Tylko osoby, które złożą komplet dokumentów będę brane pod uwagę przy rekrutacji do danej formy wsparcia.

Ogólne zasady rekrutacji: Zarządzenie Rektora

Regulamin

W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Kowalską-Szojdą (katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl)