REKRUTACJA do formy wsparcia: "Laboratoria problemowe w chemii" - do 30.01.2020 r.

Dodane przez katarzyna.kowa… - pt., 01/24/2020 - 14:29
Kierunek: Chemia i Technologia Chemiczna

Zapraszamy wszystkich studentów i studentki czterech ostatnich semestrów I i II stopnia kierunku chemia i technologia chemiczna do wzięcia udziału w zajęciach projektowych Laboratoria problemowe w chemii" pt.: „Projektowanie instalacji chemicznych”

Aby zapisać się na zajęcia należy złożyć wypełnioną Kartę wyboru formy wsparcia u pani Katarzyny Kowalskiej-Szojdy, ul. Bankowa 14, pokój 159, Katowice lub w pokoju 144, ul. Bankowa 14, Katowice do 30.01.2020 r.

Informacje nt. zajęć:

Prowadząca: dr inż. Ewa Pietrasik

Program prowadzonych zajęć obejmuje praktyczne zapoznanie studentów z aktualnie dostępnymi zastosowaniami techniki komputerowej (systemy CAD) do wspomagania projektowania instalacji chemicznych.

1. Zastosowanie systemów CAD w projektowaniu. Omówienie i zajęcia praktyczne dotyczące: metod komunikacji z programem, głównych funkcjonalności programu, ustawień obszaru rysunkowego, podstawowych poleceń
  2. Przypomnienie i stosowanie zasad rysunku technicznego w programach typu CAD. Ćwiczenia praktyczne.
  3. Omówienie technologii otrzymywania wybranego produktu chemicznego - wybór metody, przedstawienie schematu, rysowanie symboli.
  4. Schematy technologiczne- tworzenie bloków, praca zespołowa służąca budowaniu bazy przy użyciu narzędzia Design Center
  5. Wykorzystanie bazy do tworzenia schematów, praca na warstwach, przygotowanie rysunku do wydruku.
  6. Rysunek ofertowy a rysunek złożeniowy. Praca z normami.
  7. Tworzenie rysunku złożeniowego wybranego aparatu.
  8. Rysunek aksonometryczny, rysunek izometryczny. Podstawowe polecenia dla rysunków 3D.
  9. Operacje logiczne na bryłach. Tworzenie modeli 3D. Ćwiczenia praktyczne.