Podstawy Sztucznej Inteligencji - szkolenie/warsztaty.

Dodane przez bartosz.dziewi… - śr., 04/07/2021 - 23:28
Podstawy Sztucznej Inteligencji - szkolenie/warsztaty.

Zapraszamy wszystkich studentów czterech ostatnich semestrów I i II stopnia, studiujących na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, do wzięcia udziału w warsztatach pod tytułem ,,Podstawy Sztucznej Inteligencji". Warsztaty te odbywać się będą w formie zdalnej.

Harmonogram: 24-27 maj 2021, każdorazowo  w  godzinach 17.00-20.15  (w tym 15 min. przerwy).

Tematyka zajęć:

• Forward chaining rules engines. Wykorzystywanie systemów automatycznego wnioskowania do rozwiązywania złożonych problemów logicznych.
  • Twierdzenie Bayesa i prawdopodobieństwo warunkowe. Przykłady implementacji prostych klasyfikatorów Bayesa w rozpoznawaniu spamu i analizie sentymentu.
  • Proste sieci neuronowe. Macierzowa reprezentacja sieci neuronowych o liniowej funkcji aktywacji. Omówienie różnych architektur sieci i różnych funkcji aktywacji oraz ich zastosowania. Metoda gradientu prostego (gradient descent). Praktyczna implementacja i uczenie sieci neuronowych aproksymujących proste funkcje logiczne (AND, NOT, OR, XOR) z wykorzystaniem liniowych i innych funkcji aktywacji. Wpływ dodatkowych warstw na proces uczenia. Rozpoznawanie liter.

Zajęcia prowadzone będą przez aktywnego w branży IT prowadzącego. Po ich ukończeniu uczestnicy dostaną świadectwo/certyfikat uczestnictwa.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone  są o  kontakt z koordynatorem (bartosz.dziewit@us.edu.pl). Zapisy trwają do 20 maja 2021 roku.