Warsztaty z pracodawcami – zakończenie realizacji I edycji

Dodane przez agnieszka.neck… - pon., 10/28/2019 - 21:41

Zakończyły się zajęcia pn. "Self-publishing oraz właściwe przygotowanie propozycji wydawniczej", w których udział wzięli studenci kierunków sztuka pisania i filologia polska. Warsztaty prowadziła dr Kinga Rak - założycielka, redaktor naczelna i spiritus movens Twardej Oprawy. Autorka licznych publikacji naukowych i krytycznoliterackich, mówczyni TEDxKatowice.

Tematyka zajęć została dostosowana do poziomu wiedzy i umiejętności konkretnej grupy. Wprowadzone zostało pojęcie self-publishingu, wpływ zjawiska na czytelników, autorów i rynek książki oraz innych graczy na polu literackich. Uczestnicy poznali historyczne korzenie self-publishingu i zrozumieli, jak zjawisko zmienia literaturę. Poza krytycznym namysłem nad zjawiskiem uczestnicy poznali poszczególne elementy procesu wydawniczego: redakcję, korektę, opracowanie graficzne. Dowiedzieli się jak samodzielnie wydać książkę, zdobywając kompetencje redaktora prowadzącego. Część elementów procesu wydawniczego (jak skład książki, redakcja autorska i inne) została przećwiczona w sposób szczegółowy. Kolejny etap zajęć miał na celu zrozumienie współczesnych mechanizmów rządzących życiem literackim, a celem – skuteczna promocja książki (zarówno w mediach tradycyjnych, online, jak i na spotkania autorskich). Uczestnicy poznali ponadto specyfikę rynku self-publishingu oraz dowiedzieli się, jak skutecznie docierać do czytelników z książkami wydanymi w ten sposób. Efektem zajęć jest zdobycie kompleksowych umiejętności pozwalających na samodzielne wydanie i sprzedanie swojej książki.