Opracowywanie kierunku logopedia

Dodane przez agnieszka.neck… - pon., 10/28/2019 - 21:23

Pracownicy Wydziału Filologicznego rozpoczęli pracę nad tworzeniem nowego kierunku na I stopniu - logopedii, która ma obejmować treści kształcenia dotyczące zaburzeń mowy, umożliwiać po jego ukończeniu prowadzenie profilaktyki, diagnozy i terapii rozpoznanych w toku postępowania dysfunkcji mowy w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W trakcie studiów studenci nabędą wiedzę i umiejętności: prowadzenia profilaktyki zaburzeń mowy, diagnozy logopedycznej  polegającej na zbieraniu danych związanych z dysfunkcją mowy występującej u badanego człowieka. Absolwenci mają umieć wyjaśnić przyczyny obserwowanych nienormatywnych objawów z wykorzystaniem wiedzy lingwistycznej, medycznej i psychologicznej. Istotnym wątkiem prowadzonego kształcenia ma być także wyposażenie studentów w umiejętności planowania i prowadzenia terapii logopedycznej.