ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Dodane przez elzbieta.moczu… - pon., 10/04/2021 - 14:03

Koordynator Wydziałowy ogłasza nabór na warsztaty z zakresu fotografii I filmu FOTOGRAFII I FILMU dla studentów IV i V roku Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii oraz II roku studiów I stopnia na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej oraz Reżyseria na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Warsztaty odbędą się w dniach:

1.     18-21 października 2021*

2.     25-29 października 2021*

3.     22-26 listopada 2021*

4.      Pozostałe daty zostaną podane w późniejszym terminie

Warsztaty zostaną zrealizowane w formie stacjonarnej w budynku Szkoły Filmowej.

NABÓR NA SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 4 PAŹDZIERNIKA DO 10 PAŹDZIERNIKA 2021.

Uczestnikiem szkolenia może być student IV i V roku Realizacji obrazu filmowej, telewizyjnej i fotografii, Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz Reżyserii, który w wyznaczonym terminie dostarczy do dziekanatu Szkoły Filmowej komplet dokumentów (ORYGINAŁY) - liczy się data dostarczenia kompletu dokumentów (niekompletne nie będą rozpatrywane). O przyjęciu na warsztaty decyduje średnia ocen. Studentom kierunku Realizacja obrazu filmowego telewizyjnego I fotografii zostaną przyznane dodatkowe punkty. W warsztatach może wziąć udział 15 osób.

Tematyka zajęć - warsztaty zostaną przeprowadzone w języku angielskim:

1.      The future of film, photography, and artificial intelligence (Prof. Ludovit Labik VŠMU, Academy of Performing Arts in Bratislava, Slovakia)

2.      Photography as document in history and sociology (Prof. Jiří Siostrzonek Institute of Creative Photography, Silesian University in Opava Czech Republic)

3.      The photogenic aura in film and photography. Woman and man (Prof. Neil Andrew Taylor FAMU, Czech National Film Academy, Prague, Czech Republic)

4.      Photography and film in the context of the topic like: man and woman, who I am, touch, border, back to nature (Prof. Miro Švolík Academy of Fine Arts and Design (VŠVU), Bratislava, Slovakia Art & Design Institut, Prague, Czech Republic)

5.      Atmosphere and Abstraction - photography, music, video, design (Nigel Grierson - Royal College Of Art, Lost Press Publishing, London, UK)

Komplet dokumentów zawiera:

1.      Załącznik nr 1b: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu **

2.      Załącznik nr 2b: Deklaracja uczestnictwa w Projekcie **

3.      Załącznik nr 3b: Formularz danych osobowych uczestnika Projektu **

4.      Załącznik nr 4b: Oświadczenie uczestnika projektu **

5.      Załącznik nr 5b: Karta zgłoszenia

Tylko osoby, które złożą komplet dokumentów będę brane pod uwagę przy rekrutacji do danej formy wsparcia.

Regulamin rekrutacji: https://www.zintegrowane.us.edu.pl/pl/edycja-1/dokumenty

*   Data może ulec przesunięciu

** Kandydaci, którzy składali dokumenty rekrutacyjne wcześniej lub rozpoczęli studia na II stopniu studiów i w obecnym roku akademickim składali już dokumenty rekrutacyjne nie muszą składać załączników 1b – 4b.