ARCHIWUM - Wydział Pedagogiki i Psychologii

Wizyta studyjna studentów kierunku Arteterapia w Nordoff Robbins Center - informacja o zrealizowaniu

14.05.2019

W dniach od 6 do 12 maja 2019 roku  odbyła się wizyta studyjna studentów w Centrum Nordoff Robbins w Londynie.

Wzięło w niej udział 15 studentów Arteterapii wraz z opiekunem. Studenci brali udział w zajęciach zgodnie z harmonogramem:

Poniedziałek: dzień przyjazdu, zakwaterowanie

Wtorek:  10:30 Arrive at Nordoff Robbins; 10:45 – 12:00 Improvisation with Simon (Group Space); 12:00 – 12:15 Tour of building; 13:30 – 17:30 Presentations from music therapists

Środa:  09:00 – 10:30 Seminar 1;  11:00 – 12:30  Group Music-Making; 13:30 – 15:00 Seminar 2

Czwartek, Piątek: Observing music therapy sessions

Sobota: Dzień wolny na studia własne w czytelni Nordoff Robbins

Szkolenie MAKATON - informacja o zrealizowaniu

21.05.2019

W dniach 17-18 maja (17 maja od godziny 16.00-20.00; 18 maja od godziny 9.00-17.00), na Wydziale Pedagogiki i Psychologii odbyło się Certyfikowane szkolenie zakresu metody komunikacji osób niepełnosprawnych MAKATON zakończone certyfikatem szkolenia I-go stopniaW szkoleniu wzięło udział 25 studentów II i III roku kierunku Pedagogika specjalna.

Szkolenie poprowadziła Pani Dagmara Czernek, pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem w Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie, która od  ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym – dziećmi niemówiącymi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

___________________________________________________________________________

Rekrutacja na certyfikowane szkolenie zakresu metody komunikacji osób niepełnosprawnych MAKATON

02.05.2019

W związku z realizacją projektu pt.: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju. Działanie: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, nr umowy o dofinansowanie POWR.03.05.00-00-Z117/17-00, koordynator Wydziałowy ogłasza rekrutację na szkolenia dedykowane studentom II i III roku kierunku Pedagogika specjalna: Certyfikowane szkolenie zakresu metody komunikacji osób niepełnosprawnych MAKATON zakończone certyfikatem szkolenia I-go stopnia (zad. nr 4)

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 maja. (17 maja od godziny 15.30; 18 maja od godziny 9.00).

W szkoleniu będzie mogło wziąć udział 25 osób. Pierwszeństwo mają studenci III roku Pedagogiki specjalnej. Studenci II roku będą mogli wziąć udział w szkoleniu w miarę dostępu do wolnych miejsc.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decydować będzie średnia ocen.

Dokładny regulamin rekrutacji i uczestnictwa studentek/studentów w zadaniach 1-7 w ramach projektu dostępny jest na stronie https://www.zintegrowane.us.edu.pl/pl/edycja-1/dokumenty

Dokumenty należy składać w pokoju nr 14 do dnia 10 maja 2019 roku do godziny 12.30

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Koordynator Wydziałowy Projektu
dr Sabina Pawlik w godzinach dyżurów lub mailowo
sabina.pawlik@us.edu.pl

Wykładowca zagraniczny - informacja o zrealizowaniu

09.04.2019

W dniach od 1 do 7 kwietnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii odbył się cykl wykładów oraz warsztatów praktycznych z zakresu muzykoterapii kreatywnej dla studentów kierunku Arteterapia prowadzone przez wybitnego wykładowcę, Simona Proctera PhD, dyrektora centrum muzykoterapeutycznego Nordoff Robbins w Londynie, kierownika i wykładowcę studiów doskonalących dla muzykoterapeutów przy Nordoff Robbins.

W wykładach uczestniczyli wszyscy studenci II i III roku na kierunku Arteterapia.

Rekrutacja na wykłady Wykładowcy z zagranicy dla studentów Arteterapii

25.03.2019

W związku z realizacją projektu pt.: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju. Działanie: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, nr umowy o dofinansowanie POWR.03.05.00-00-Z117/17-00, koordynator Wydziałowy ogłasza rekrutację na Wydziału Pedagogiki i Psychologii na:

Zadanie 3 - Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie programów kształcenia na wydziałach UŚ pt: Przeprowadzenie zajęć przez wykładowcę z zagranicy w zakresie muzykoterapii  z uwzględnieniem teoretycznych podstaw podejścia humanistycznego w muzykoterapii oraz muzykoterapii kreatywnej, w dniach od 1 do 7 kwietnia 2019.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa studentek/studentów w zadaniach 1-7 w ramach projektu pt.: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dostępny jest na stronie: https://www.zintegrowane.us.edu.pl/pl/edycja-1/dokumenty oraz Biurze Projektów na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w pokoju nr 14

Dokumenty należy składać w pokoju nr 14 lub 220 do dnia 29 marca 2019 roku