REKRUTACJA: SZKOLENIE: Bezpieczeństwo danych elektronicznych i systemów komputerowych

Dodane przez katarzyna.kowa… - ndz., 04/18/2021 - 16:43

Dodatkowa rekrutacja

Zapraszamy  studentów i studentki czterech ostatnich semestrów I i II stopnia kierunku chemia i technologia chemiczna do wzięcia udziału w rekrutacji na zajęcia pt. Warsztat z zakresu bezpieczeństwa danych elektronicznych i systemów komputerowych

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i kompetencji z zakresu bezpieczeństwa danych elektronicznych i systemów komputerowych:

1. Ogólne informacje dotyczące problematyki bezpieczeństwa danych i systemów komputerowych.
  2. Rola i znaczenie informacji we współczesnym świecie.
  3. Waga i wartość danych elektronicznych w różnych aspektach i wymiarach.
  4. Klasyfikacja zagrożeń.
  5. Najważniejsze zagrożenia danych elektronicznych i podstawowe metody ochrony przed zagrożeniami.
  6. Organizacja zabezpieczeń, polityka bezpieczeństwa
  7. Backup i archiwizacja – porównanie efektywności i jakości metod oraz narzędzi.
  8. Bezpieczeństwo na poziomie usług sieciowych
  9. Bezpieczeństwo systemów operacyjnych i aplikacji użytkowych
  10. Działania administratora w zakresie bezpieczeństwa systemu
  11. Analiza bezpieczeństwa danych elektronicznych.

Szkolenia realizowane w formie wykładu oraz warsztatu praktycznego, prowadzone będą przez uznanego i cenionego w tej tematyce specjalistę.  Po ich ukończeniu uczestnicy dostaną zaświadczenie/certyfikat uczestnictwa.

• Proponowany termin rozpoczęcie zajęć: maj 2021, (terminy do ustalenia po rekrutacji)
  • Planowana jest realizacja 2 grup zajęć po 15 godzin/grupę, (np.: 3 dni po 5 godzin lekcyjnych)
  • Szkolenia będą realizowane w formie webinariów (on-line)
  • Rekrutacja elektroniczna na szkolenia odbędzie się w dniach 19.04.2021 - 7.05.2021 (dodatkowa rekrutacja do wyczerpania limitu miejsc)

Proszę o przesłanie skanu wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia na szkolenie na adres mejlowy: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl  (w tytule proszę wpisać rekrutacja BDE) oraz o dostarczenie tej karty (wraz z poniższymi dokumentami projektowymi - jeżeli dotyczy) w oryginale do dziekanatu lub do pokoju 323 na ul. Bankowej 14, Katowice w późniejszym terminie.

Kandydaci, którzy nie składali dokumentów rekrutacyjnych lub rozpoczęli studia na 2 stopniu studiów (i w obecnym roku akademickim nie składali jeszcze dokumentów rekrutacyjnych) muszą złożyć również oryginały następujących dokumentów (na etapie rekrutacji proszę o przesłanie skanów tych dokumentów):

1. Załącznik nr 1b: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu
  2. Załącznik nr 2b: Deklaracja uczestnictwa w Projekcie
  3. Załącznik nr 3b: Formularz danych osobowych uczestnika Projektu
  4. Załącznik nr 4b: Oświadczenie uczestnika projektu

Tylko osoby, które złożą komplet dokumentów będę brane pod uwagę przy rekrutacji do danej formy wsparcia.

Regulamin rekrutacji: https://www.zintegrowane.us.edu.pl/pl/edycja-1/dokumenty