Warsztaty: Środowiska i narzędzia wytwarzania oprogramowania. REKRUTACJA

Dodane przez bartosz.dziewi… - wt., 11/24/2020 - 15:41

Zapraszamy wszystkich studentów czterech ostatnich semestrów I i II stopnia, studiujących na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, do wzięcia udziału w warsztatach pod tytułem ,,Środowiska i narzędzia wytwarzania oprogramowania''. Warsztaty te odbywać się będą w formie zdalnej (z wykorzystaniem platformy Zoom).
Tematyka zajęć:

• Przegląd rozwiązań chmurowych (Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform). Przegląd produktów dostępnych w ramach Amazon Web Services z uwzględnieniem produktów dostępnych w ramach tzw. free-tier.
  • Jak pisać oprogramowanie, które  może zostać wdrożone zarówno w chmurze jak i we własnej infrastrukturze. Omówienie skalowania horyzontalnego i skalowania liniowego.
  • Przegląd dostępnych  rozwiązań SaaS. Automatyzacja zadań na podstawie repozytoriów GitHub z wykorzystaniem języka yaml.
  • Infrastruktura jako kod. Wykorzystanie narzędzia terraform do definiowania infrastruktury chmurowej z wykorzystaniem języka HCL.

Harmonogram zajęć:
14, 15, 16 oraz 18 grudnia 2020 roku (poniedziałek, wtorek, środa oraz piątek!), Każdego dnia początek zajęć o godzinie 17:00.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone  są o  kontakt z koordynatorem (bartosz.dziewit@us.edu.pl). Zapisy trwają do 9 grudnia 2020 roku.