Zapraszamy na kolejne wykłady (on-line) profesorów wizytujących! Dr Dong Yan Chinese - Labour Law (9-19.11.2020r.)

Dodane przez magdalena.polt… - pt., 09/11/2020 - 16:45

Mamy wielki zaszczyt zaprosić studentów (wszystkich kierunków) studiów stacjonarnych na wykłady on-line, które w dniach 9-19 listopada 2020r. poprowadzi Dr Dong Yan.

Przedmiotem wykładów będzie: Chinese  Labour Law

Dr Dong Yan  pełni funkcję prodziekana i profesora nadzwyczajnego w Szkole Prawa Uniwersytetu Studiów Zagranicznych w Pekinie. Stopień Doktora uzyskał na Uniwersytecie w Warwick. Dr Dong Yan jest członkiem Chińskiej Izby Adwokackiej i od 2014 r. praktykuje w wiodącej kancelarii prawniczej. W ramach swojej profesjonalnej działalności doradzał on wielu międzynarodowym i państwowym przedsiębiorstwom w zakresie zatrudnienia, biznesu i podatków. Często oferował swoje usługi pro bono, pomagając pracownikom w arbitrażu pracowniczym i sporach sądowych.

Dr Dong Yan jest naukowcem bardzo aktywnym. Zajmuje się badaniem i wdrażaniem przepisów dotyczących prawa pracy w Chinach. Interesuje się także prawem podatkowym, prawem antymonopolowym i międzynarodowymi inwestycjami.

Uczestnictwo w wykładach pozwoli Państwu zarówno poszerzyć wiedzę, jak i podnieść kompetencje z zakresu chińskiego prawa pracy oraz prawa handlowego m.in. w zakresie tematyki dot. ochrony równości zatrudnienia, czy sposobów rozstrzygania sporów pracowniczych. Dodatkowo będą Państwo mieli okazję zapoznać się z historią rozwoju prawa konsumenckiego w Chinach, regulacjami na rzecz przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji, a także ustawą o podatku dochodowym.

Ważne: uczestnictwo w wykładach upoważnia Państwa także do otrzymania Certyfikatu Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej.

Cykl wykładów on-line odbędzie się od 09.11.2020 do 19.11.2020r., według określonego poniżej harmonogramu:

Poniedziałek 09.11.2020  9.00am-3.00pmModule 1:  Chinese Labour Law

• Introduction, History and contemporary knowledge of Chinese Labour Market History and Source of Chinese Labour Law
  • Key conceptions  of Chinese Labour Law

Wtorek 10.11.2020 9.00am-3.00pm

• Key Labour Institutions: Administrative and Judicial Branch and Trade Unions Key Labour Standards: Working Hours and Minimum Wages

Czwartek 12.11.2020 9.00am – 2.00pm

• Employment Equality Protection (Anti-discrimination)Recruitment Compliance Guidance

Piątek 13.11.2020 9.00am - – 2.00pm

• Formulation of Employment  Contract (1): Formality Formulation of Employment  Contract (2): Mandatory Clauses Formulation of Employment  Contract (3): Optional Clauses

Poniedziałek 16.11.2020 9.00am-3.00pm

• Termination of Employment Contract

Wtorek 17.11.2020 9.00am-3.00pm

• Labour Dispute Settlement System Introduction, Chinese Social Security System

Środa 18.11.2020 9.00am-3.00pm

• Chinese Labour Law in the Context of New Economy

Module 2: Development of Chinese Commercial Law

• Development of Consumer Law in China

Czwartek 19.11.2020 9.00am – 3.00pm

• Development of Anti-Unfair Competition Law in ChinaDevelopment of Income Tax Law in China

WAŻNE! Osoby zainteresowane udziałem w wykładach obowiązuje
PRZESŁANIE DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH.

W tym celu prosimy o dostarczenie dokumentów* osobiście lub pocztą tradycyjną najpóźniej do dnia 05.11.2020 do pokoju 1.27 do Pani Agnieszki Maroń, e-mail: agnieszka.maron@us.edu.pl

Załącznik nr 1a lub 1b: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu

Załącznik nr 2a lub 2b: Deklaracja uczestnictwa w Projekcie

Załącznik nr 3a lub 3b: Formularz danych osobowych uczestnika Projektu

Załącznik nr 4a lub 4b: Oświadczenie uczestnika projektu

Załącznik nr 5a lub 5b: Wzór karty zgłoszenia do formy wsparcia

Rekrutacja odbywa się na podstawie Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa studentek/studentów w zadaniach 1-7 w ramach projektu pt.: „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”

*komplet dokumentów (załączniki 1,2,3,4,5) dotyczy wyłącznie studentów, którzy nie brali udziału w wykładach profesora Mauro Arturo Rivera Leon oraz Pani Profesor Li Dan w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”. Pozostałe osoby prosimy o dostarczenie jedynie załącznika 5a lub 5b.