REKRUTACJA - wykłady profesorów zagranicznych: Sztuczna Inteligencja

Dodane przez katarzyna.kowa… - ndz., 10/16/2022 - 21:44

REKRUTACJA na wykłady profesorów zagranicznych.

Zapraszamy studentów i studentki wszystkich kierunków realizowanych na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych  do wzięcia udziału w wykładach w języku angielskim prowadzone przez wykładowcę zagranicznego, dotyczących AI - sztuczna inteligencja. Szkolenia będą realizowane w formie webinariów (on-line).

• Część 1: w wymiarze 30 godz.:  AI - sztuczna inteligencja: zagadnienia: AI Analytics; uczenie maszynowe dla inteligencji biznesu; Modelowanie informacji; Wizualizacja informacji

1. AI, ML i Data Mining dla Business Intelligence i innych zadań (Krótkie wprowadzenie do sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i eksploracji danych; Proces eksploracji danych. Przegląd różnych metod ML Analiza wybranych przypadków zastosowania AI/ML do rozwiązywania różnych problemów biznesowych.)
  2. Wyszukiwanie informacji (IR) (Wprowadzenie. Wstępne przetwarzanie tekstu. Boolean i wektorowe modele IR. Wyszukiwanie w Internecie.)
  3. Wizualizacja informacji (Wprowadzenie. Wstępne przetwarzanie danych. Proste metody. Wielowymiarowa wizualizacja danych.)
  • Część 2: w wymiarze 30 godz./grupę Rozszerzona inteligencja, Inteligentne projektowanie aplikacji; Modelowanie i automatyzacja procesów biznesowych; Konwersacyjna sztuczna inteligencja.

1.  Zwiększona inteligencja. (Zwiększona inteligencja dla wzmocnienia pozycji ludzkich pracowników. Enhace, a nie zastępować. Metody i narzędzia.  Rozszerzone platformy wywiadowcze. Przypadki użycia. Przyszłość podejmowania decyzji.)
  2. Inteligentny projekt aplikacji (Inteligentne aplikacje - wprowadzenie. Projektowanie aplikacji intensywnie wykorzystujących dane. Technologia AI do prototypowania aplikacji. Narzędzia Low-code/no-code do projektowania aplikacji.)
  3. Modelowanie i automatyzacja procesów biznesowych. (Wartość modelowania procesów biznesowych. Metody i narzędzia. Notacja graficzna BPMN i przypadki użycia. Technologie automatyzacji procesów biznesowych.)
  4. Konwersacyjna sztuczna inteligencja. (Technologie NLP dla konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Rozwiązania chatbotów AI. Zautomatyzowani agenci obsługi klienta. Wykorzystanie bogatych danych o zachowaniach klientów.)

Rekrutacja  na szkolenia odbywa się w dniach 17.10.2022 - 4.11.2022.

W celu usprawnienia rekrutacji proszę o przesłanie skanu/zdjęcia KARTY WYBORU FORMY WSPARCIA (na adres:  katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl ),  a następnie o dostarczenie oryginału dokumentów w :

• Katowicach:  ul. Bankowa 14, pokój 323, (Zespół ds. Projektów WNST) (od 8.00 do 15.00)
  • Katowicach:  Rektorat: ul. Bankowa 12, pokój 0.35 (Biuro ds. Projektów Ogólnouczelnianych, 9.00 do 15.00)
  • Chorzowie: ul. 75. Pułku Piechoty 1, pokój P/1/14
  • Sosnowcu: , ul. Będzińska 39, pokój 103A codziennie od 9 do 15 oprócz środy
  • w przypadku braku możliwości złożenia dokumentów w ww. miejscach proszę o kontakt mejlowy: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl

Kandydaci, którzy nie składali dokumentów rekrutacyjnych lub rozpoczęli studia na 2 stopniu studiów muszą złożyć oprócz Karty zgłoszenia na szkolenie również oryginały następujących dokumentów:

1. Załącznik nr 1b: Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów/tek do Projektu
  2. Załącznik nr 2b: Deklaracja uczestnictwa w Projekcie
  3. Załącznik nr 3b: Formularz danych osobowych uczestnika Projektu
  4. Załącznik nr 4b: Oświadczenie uczestnika projektu

Tylko osoby, które złożą komplet dokumentów będę brane pod uwagę przy rekrutacji do danej formy wsparcia.

W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Kowalską-Szojdą (katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl)

Ogólne zasady rekrutacji: Zarządzenie Rektora