Analiza danych w języku Python - EDYCJA 2. REKRUTACJA na warsztaty.

Dodane przez bartosz.dziewi… - pon., 10/31/2022 - 20:25
analiza python 2

Zapraszamy wszystkich studentów czterech ostatnich semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych, studiujących na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, do wzięcia udziału w  warsztatach pod tytułem ,,Analiza danych w języku Python''. Warsztaty te odbywać się będą w formie zdalnej. Jest to DRUGA EDYCJA tych warsztatów.

Szkolenie omawia podstawowe założenia matematyczne przydatne przy analizie danych, w przystępny i jasny sposób przedstawiając kolejne pojęcia statystyczne. Przedstawiane są również tematy związane z pozyskiwaniem i transformacją danych z wykorzystaniem języka Python.

Tematyka zajęć to między innymi: instalacja i podstawy pythona, algebra liniowa (macierze, wektory), statystyki (korelacje, korelacje a przyczynowość, paradoks Simpsona),  elementy rachunku prawdopodobieństwa (prawdopodobieństwo warunkowe, twierdzenie Bayesa, wartości losowe, rozkłady ciągłe, rozkład normalny, centralne twierdzenie graniczne), testowanie hipotez statystycznych, przedziały ufności. P-hacking, wnioskowanie bayesowskie, metoda gradientu prostego (szacowanie gradientu, wybór odpowiedniego kroku), pozyskiwanie danych z zewnętrznych źródeł. Odczyt z plików, webscraping, korzystanie z API, XML, JSON.

Harmonogram zajęć:
16 listopada 2022 w godzinach 14:00 - 20:00
17 listopada 2022
w godzinach 14:00 - 20:00
23 listopada 2022
w godzinach 14:00 - 20:00
Harmonogram zajęć może być zmieniony, jeśli nie zbierze się wymagana minimalna ilość uczestników.

!!! Uczestnicy mogą być zwolnieni z zajęć dydaktycznych kolidujących z warsztatami !!!

Zajęcia prowadzone będą przez aktywnego w branży IT prowadzącego. Po ich ukończeniu uczestnicy dostaną świadectwo/certyfikat uczestnictwa.

Zapisy trwają do 14 listopada 2022 roku.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach  proszone  są o  kontakt mailowy z koordynatorem: Bartosz Dziewit - bartosz.dziewit@us.edu.pl.

WAŻNE!  Osoby zainteresowane udziałem w wykładach obowiązuje WYPEŁNIENIE DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH.
Dokumenty, które należy wypełnić (Komplet formularzy 1-5.pdf) można pobrać ze strony internetowej:

W dokumentach, w części:
1b średnia z ocen zostanie uzupełniona przez pracowników Biura Projektów - proszę zostawić te pola puste.
5b prosimy umieścić znak X tylko w wierszu: Warsztat/ zajęcia warsztatowe, a w kolumnie SZCZEGÓŁOWA NAZWA WYBRANEGO WSPARCIA wpisać: Analiza danych w języku Python

Dokumenty składać można:
w Rektoracie w pokoju 0.35 (od poniedziałku do piątku do godziny 15:30)
oraz w Chorzowie: SMCEBI, budynek L, pokój 315 (po uprzedniej konsultacji z koordynatorem (bartosz.dziewit@us.edu.pl)