Zajęcia warsztatowe - blok czterech tematów (WordPress, SEO, grafika www i copywritting)

Dodane przez agnieszka.neck… - pon., 04/10/2023 - 17:47
otwarty laptop, otwarta książka, ręka pisząca na klawiaturze

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z zakresu WordPressa, SEO, grafiki www i copywrittingu, które poprowadzi zewnętrzna firma. Zajęcia dedykowane są tylko studentom twórczego pisania i marketingu wydawniczeg.

I.          WordPress

Uczestnicy zajęć poznają specyfikę obsługi i konfiguracji WordPressa, zarządzania wtyczkami i modułami, a także zarządzania treścią. Wśród poruszanych zagadnień znaleźć się powinny następujące kwestie:

1.         Zasady działania systemów CMS, specyfika Wordpressa

2.         Zarządzanie instalacją Wordpressa

3.         Podstawowa konfiguracja

4.         Działania administracyjne:

5.         Kwestie bezpieczeństwa,

9.         Wypełnianie strony treścią

10.       Organizacja zawartości,

11.       Menu i pozycje menu,

12.       Zasoby,

13.       Moduły.

II.        SEO

Uczestnicy zajęć zapoznają się z podstawowymi informacjami nt. optymalizacji strony i content marketingu, technicznej optymalizacji stron www i sklepów internetowych, najważniejszych narzędzi SEO i strategii link buildingu.

III.       Grafika www

Uczestnicy zajęć będą potrafili pracować z fotografiami oraz przygotować publikacje do druku i dystrybucji elektronicznej. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.:

1.         Podstawy obróbki i edycji zdjęć.

2.         Tajniki retuszowania.

3.         Tworzenie infografik, piktogramów, logotypów, reklam, plakatów i banerów internetowych

IV.       Copywritting

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób pisać teksty użytkowe i sprzedażowe. Poznają profesjonalne techniki redakcyjne, takie jak język korzyści, struktury perswazyjne, model AIDA, reguły eyetracking oraz zasady komunikacji Human 2 Human (H2H). Wśród zagadnień znajdą się m.in.:

1.         Narzędzia copywrittera.

2.         Skuteczne treści. Język korzyści. Eyetracking.

3.         Tworzenie różnych tekstów: opisów produktów, ofert, reklam, wpisów na bloga.

4.         SEO copywriting.

5.         Tworzenie nagłówków przyciągających uwagę.

Terminy zajęć:

• I WordPress wtorek 10 maja od 13.45
  • II WordPress sobota 14 maja od 12.15
  • III SEO piątek 13 maja od godz. 13.45
  • IV SEO wtorek 17 maja od godz. 9.00
  • V grafika www piątek 20 maja od godz. 13.45
  • VI grafika www wtorek 24 maja od godz. 13.45
  • VII copywritting piątek 27 maja od godz. 13.45
  • VIII copywritting wtorek 31 maja od godz. 9.00

Liczba miejsc jest ograniczona. Chęć udziału w szkoleniu należy zgłosić dr hab. Agnieszce Nęckiej-Czapskiej, prof. UŚ drogą mejlową: agnieszka.necka@us.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy należy wydrukować, podpisać i zostawić w sekretariacie kierunku u p. Marzeny Musiał. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 28 kwietnia.