Nabór na szkolenia "Nowoczesne laboratorium" dla studentów kierunków związanych z naukami biologicznymi Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego

Dodane przez karol.mazur@us… - pon., 10/03/2022 - 08:10

OGŁOSZENIE O NABORZE

KANDYDATÓW NA SZKOLENIA Z ZAKRESU NOWOCZESNEGO LABORATORIUM dla studentów kierunków związanych z naukami biologicznymi Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

w ramach projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany”

POWR.03.05.00-00-Z301/18-00

Koordynator Projektu ogłasza nabór na szkolenia z zakresu nowoczesnego laboratorium.  Szkolenie skierowane jest do studentów Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego

Szkolenia obejmują następujące tematy:

• 17.10.2022 „Akredytacja laboratoriów badawczych zgodnie z normą
    PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02”- (10h dydaktycznych);
  • 10.11.2022 „Sterowanie jakością badań w laboratorium” (10h dydaktycznych);
  • 17-18.11.2022 „Walidacja i weryfikacja metod badawczych: fizyko-chemia” (16h dydaktycznych, 2 dni szkoleniowe);
  • 22-23.11.2022 „Walidacja i weryfikacja metod badawczych: mikrobiologia” (16h dydaktycznych, 2 dni szkoleniowe);
  • 09.12.2022 „Nadzór nad wyposażeniem laboratorium” (10h dydaktycznych);
  • 19.12.2022 „Pobieranie próbek środowiskowych do badań zgodnie z odpowiednimi normami” (10h dydaktycznych);
  • 19-20.01.2023 „Kontrolowanie jakości podłoży z zastosowaniem szczepów wzorcowych” (18h dydaktycznych, 2 dni szkoleniowe).

NABÓR ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 03 października – 12 października 2022 do godz. 15.30

Nabór prowadzony jest oddzielnie dla każdego szkolenia (wymagane jest złożenie załącznika nr 6 oddzielnie dla każdego tematu szkolenia). Oryginały dokumentów należy dostarczyć do pokoju 0.35, ul. Bankowa 12. Osoby z niepełnosprawnością mogą złożyć dokumentów w wersji elektronicznej (skan lub zdjęcie podpisanych dokumentów) na adres mailowy juwm.zintegrowane@us.edu.pl, a następnie uzupełnienie oryginałów w terminie nie późniejszym niż w dniu rozpoczęcia danego szkolenia.

UWAGA! Osoby, które rekrutowały się na te szkolenia w marcu 2022 mogą złożyć jedynie załącznik nr 1 i 5 (wraz z pieczęcią Dziekanatu WNP) o ile w międzyczasie nie nastąpiła zmiana kierunku lub stopnia studiów.

Tylko osoby, które złożą komplet dokumentów będą brane pod uwagę przy rekrutacji.

Komplet dokumentów zawiera:

Załącznik nr 1b Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2b Deklaracja uczestnictwa

Załącznik nr 3b Formularz danych osobowych

Załącznik nr 4b Oświadczenie uczestnika

Załącznik nr 5 Karta wyboru formy wsparcia

BILANS KOMPETENCJI

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona.

W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.

W szkoleniu weźmie udział maksymalnie 10 osób w grupie.

PROGRAM SZKOLENIA